پردیس زینبیه شهرستانهای تهران

محفل شعر فجر فائزانه و جریان شناسی شعر انقلاب اسلامی

 به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر و عید بزرگ مبعث محفل ادبی پژوهشی فجر فائزانه و جریان شناسی شعر انقلاب با حضور اهالی شعر و ادب صبح روز چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه در سالن بانو پروین اعتصامی برگزار شد. 

این محفل ادبی که در تقارن مناسبت مبعث و دهه فجر برگزار شد به دلیل اربعین شهادت دانشجوی نویسنده دانشگاه فرهنگیان بانوی شهیده فائزه رحیمی به فجر فائزانه نامیده شد.

گفتنی است در این نشست در سه موضوع مبعث رسول اکرم صلی الله علیه و آله و جریان های شعری قبل و پس از انقلاب اسلامی و مبارزات ادبی شاعران علیه طاغوت و نیز شهدای حادثه تروریستی کرمان توسط دکتر سرسرابی سرپرست پردیس، محمد رهسپار مسؤول انجمن ادبی سرو و حمید عزیزآبادی کارشناس ادبی اداره‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی سخن گفته شد و اشعاری در این سه محور توسط شاعران قرائت شد. 

دکتر سرسرابی ضمن عرض تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و همچنین تبریک عید بزرگ مبعث عنوان کرد: دهه فجر امسال با دهه‌های فجر سال‌های قبل متفاوت تر است و در مورد فجر فائزانه و در خصوص شهادت دانشجو معلم فایزه رحیمی سخنانی را بیان نمودند.

سرپرست پردیس گفت انتهای این فجر فائزانه به یازدهم اسفند ماه که انتخابات پرشوری خواهد بود که انشاالله بتوانیم از آن سربلند بیرون بیاییم ختم می‌شود. وی افزود شخصیت مولانا و شمس، حلقه وصل ممالک هستند و تعامل بین انسان ها و ملت هایی بدون جنگ که این پیام اسلام است و نماد تمدنی علوم انسانی است و تاکید رهبر معظم انقلاب بر ادبیات فارسی و زبان فارسی که این شاعران را به جهانیان شناسانده شوند و همراه با آن زبان فارسی ، شعر فارسی، ادبیات و مفاهیم تعلیمی که در این اشعار وجود دارد و با اشاره به شعر بنی ادم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند باید همه انسان ها در مسیر خوبی و درستی و  تزکیه پیش بروند و شعرا و نویسندگان ما این ویژگی و خصایص را داشته اند که اگر به نسل جدیدآموزش داده شوند بسیار خوب خواهد بود و در پایان خاطر نشان کردند که با تعامل با اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی می‌توانیم دانشجو معلمان را  با سرزمین و ادبیات کهن آشنا کنیم.

 


نظرات کاربران